Відомості про будову швейної машини

Для розуміння функцій машини і всіх її механізмів вводиться поняття “модель швейної машини”. Розглядаючи “модель” слід розуміти складові ідеальної, а не конкретної швейної машини.

З історії швейної машини (Матеріал з вікіпедії - вільної енциклопедії. Перейдіть за посиланням)

http://surl.li/dlcyt

Будь-яка швейна машина складається з механізмів і вузлів. Послідовність їх роботи, у відповідності циклограми, забезпечує виконання технологічного процесу.

Узагальнена модель може включати:

- промисловий стіл;

- головку швейної машини;

- привод і передаточні механізми системи;

- електрообладнання і відповідну систему програмування і керування;

- пристрої для намотування нитки на шпулю, натягу ниток, змащування, реверсування матеріалів, які зшиваються;

- систему нитконаправлячів і катушечну стійку;

- допоміжні пристрої.

Промислова швейна машина (рис.1) складається із головки машини 1, промислового стола 2, індивідуального приводу 3. У машині може бути пристрій для намотування нижньої нитки на шпулю.

shveyna_mashina.png

 

Рис. 1  Загальна будова швейної машини

 

 

Головка швейної машини (рис.2,3) має фронтальну частину 1,  платформу 5, стійку рукава 4, махове колесо 3 для передачі обертового руху від електроприводу до головного валу, рукав 2.

 

golovka_mashini.png

 

Рис. 2 Будова головки швейної машини (схема)

 

 

mashina.png

Рис.3 Будова головки швейної машини

 

               Промисловий стіл (рис.4) складається із кришки 6 з прорізом для головки швейної машини і двох стійок 1, скріплених між собою боковими 16 і 19 та поздовжніми поперечками 20 і 15. Для підвищення жорсткості стійки 1 з поперечкою 15 з’єднані за допомогою двох підкосів 17. У стійках 1 за допомогою болтів закріплені траверси 4, а до них прикріплена кришка 6. Таке з’єднання дозволяє регулювати положення кришки 6 по вертикалі. На кришці 6 закріплений світильник 7 для місцевого освітлення, який має вимикач 5.

 

zagalna_budova.png

Рис.4 Будова промислового стола

Головка швейної машини встановлена в прорізі кришки 6 на двох шарнірних петлях 9, що дозволяє за потреби (у неробочому положенні) обіперти головку рукавом на дерев’яний упор 10. На кришці 6 праворуч від клинового паса 12 закріплений автоматичний пристрій 13 для намотування ниток на шпульку й стійка 11 для встановлення бобіни. Ліворуч під кришкою 6 у двох напрямних встановлюється ящик 5 для зберігання бобін, викруток й інших приладь для роботи на швейній машині.

Під кришкою 6 у двох кронштейнах змонтовано вал важіля 23 для підйому притискної лапки коліном правої ноги. На поперечці 20 у двох кронштейнах встановлена педаль 22, яка з’єднується за допомогою ланцюга 21 або шатуна з коромислом фрикційного приводу електродвигуна, закріпленого під кришкою 6 промстола. Знизу до кришки 6 прикріплений перемикач 14 для вмикання й вимикання електродвигуна швейної машини. На поперечці 16 закріплений тримач 2 масельнички 3. Знизу на стійки 1 надіті гумові прокладки 18, що ізолюють промисловий  стіл.  Заземлення  корпуса  електродвигуна  здійснюється  за  допомогою його підключення до джерела живлення, яке має нульовий провід.

В переважній більшості швейних машин в фронтовій частині розташовані механізм голки та притискної лапки. В рукаві машини знаходиться верхній вал (головний вал). В вертикальній стійці розміщені передаючі механізми від верхнього до нижніх валів. Під платформою розташовуються механізм човника (або петельника) та механізм переміщення тканини. В машинах ланцюгового переплетення головний вал в переважній більшості розташовується під платформою.

Елементи ниткоподачі верхньої і нижньої нитки (ниткопритягувач, ниткоподавач, регулятора натягу нитки, нитконаправлячі тощо) розташовуються як на поверхні або всередині, так і під платформою.

Система змащування розташовується в місцях, які забезпечують змащування одночасно декількох пар тертя.

Структура механізмів головки (корпусу) швейної машини має три групи механізмів:

-         механізми, робочі інструменти, які зшивають (голка, човник, ниткопритягувач, переміщення матеріалів тощо);

-        механізми, робочі інструменти, які забезпечують виконання допоміжних операцій та сприяють виконанню основної технологічної операції (обрізання ниток, розпрасування шва, тощо).

-         механізми, за допомогою яких виконується керування механізмами, що зшивають (машини-напівавтомати).