Машинна голка

Основним робочим інструментом швейної машини є голка (рис.1), яка проколює матеріал, проводить через нього матеріал і утворює петлю-напуск. Машинна голка має складну конструкцію. Голка в процесі роботи машини здійснює зворотно-поступальний вертикальний рух.

Інформація про машинні голки (Матеріал з вікіпедії - вільної енциклопедії. Перейдіть за посиланням)

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0

 

golki.png

Рис.1 Машинні голки

 

Голка з вічком на кінці  представляє собою загострений круглий стержень (лезо), який закінчується з протилежної сторони потовщеною головкою (колба). Вздовж стержня голки з обох сторін розташовуються жолобки (канавки) в які вкладається нитка. Довгий жолобок використовується для проведення нитки у вушко голки, а короткий для формування петлі нитки при підніманні голки з крайнього її нижнього положення. Над вічком голки з боку короткого жолоба знаходиться виїмка, яка сприяє утворенню петлі-напуску голкової нитки.

 

 

Будова машинної голки 

(рис.2) 

  

                                              

budova_golki.png

 

а - вістря;

б – вічко;

в – стержень;                                            

г – колба;

д – довгий жолобок;

е – короткий жолобок.

Вістря служить для проколу матеріалів. У вушко В заправляється верхня нитка,  яка  потім  проводиться  голкою  крізь  матеріали,  що  зшиваються.  Стержень С є робочою частиною голки. Колба К  є потовщеною частиною голки і служить для закріплення голки в нижньої частині голководу. Збоку довгого жолобка у вушко голки  заправляється нитка, яка ховається в жолобку для того, щоб при русі голки з крайнього нижнього положення сила тертя нитки по тканині була значно менше  ніж сила тертя нитки по тканині з протилежного боку, де нитка безпосередньо постійно торкається матеріалу по всїй довжини. Різниця  сил  тертя  пари  «нитка-матеріал»  з  протилежних  сторін  леза  голки  сприяє утворенню петлі-напуску тільки з одної сторони, а саме зі сторони де нитка ні схована у жолобку.

Зазвичай глибина та ширина довгого жолобка дорівнює половині діаметра стержня голки. Іноді на стержні голки нижче виїмки виконується канавка, ширина якої дорівнює половині діаметра стержня голки, а глибина – чверті його діаметра.

v_strya.png

Рис.3 Форма вістря голки

Голки для швейних машин, в залежності від призначення мають різні види заточення вістря (рис.3,4,5).  Для швейних машин, що зшивають матеріалу й трикотажу, застосовують голки зі звичайним круглим заточенням вістря з різним кутом заточування. Окрім круглого заточування вістря голки для текстилю застосують також для зшивання деталей крою зі шкіри інші види заточенням вістря різноманітнішої форми.

v_strya_3.png

Рис.4 Вістря голки

Голки з круглим заточенням вістря придатні  для спеціальної м’якої шкіри. При  проколюванні  звичайної  шкіри  голкою  з  круглим  вістрям  навколо  отвору проколу в шкірі утворюється безліч локальних мікротріщин шкіри.  При  виконанні човникового шва по криволінійному контуру верхня голкова нитка випадково укладається в різні по колу мікротріщини шкіри і на верху взуття утворюється  порушення  дизайну  (зовнішнього  вигляду)  контуру  з  ниток  строчки. 

v_strya_2.png

Рис.5 Вістря голки

При використанні спеціальних видів заточування вістря голки (окрім круглого) мікротріщини (прорізи)  шкіри  утворюються  по  лінії  граней  голки  і    дизайн контуру з ниток строчки не порушується. Окрім того спеціальна форма вістря голки  зменшує  нагрів  голки  при  розрізанні,  яке  супроводжує  проколювання шкіри вістрям голки.

Для деяких машин ланцюгового переплетення використовуються голки з двома довгими канавками, одна з яких має глибоку канавку (жолобок) і використовується для проведення нитки в голку.

Голки можуть бути прямі, вигнуті, довгі, короткі з різною формою загострення. Для оздоблюючи робіт використовують голки з гачком, двохстороннім загостренням тощо.

Матеріал голки – сталь марки И3, твердість по Роквелу HRC 59...60. Найбільш поширені голки, які мають конусне загострення (номер 1,2,5,7) з двома кутами загострення.

Голки позначають алфавітними літерами А, Б, В в залежності від параметрів голки (довжина стержня, його форма, діаметр колби тощо). Голки мають відповідні номера з товарним знаком, які нанесені на колбі голки. Позначення номера голки двох або трьохзначне, наприклад 75,100 ...., яке вказує на діаметр стержня в сотих долях (частках) мм.

Поперечний перетин колби може бути круглим з односторонньою і двохсторонньою лискою. Цифрове та літерне позначення голки наноситься на колбі. Літери А, В, С на колбі означають відхилення від типової конструкції.

Кріплення голок. Спосіб кріплення повинен забезпечити постійний зазор (0,1...0,05) між голкою і носиком човника (петельника) не залежно від діаметра голки. Кріплення визначається призначенням машини і залежить від конструкції човникових пристроїв і петельників.

Кріплення хомутом (1022, 24) натискним гвинтом (97, 1022-М, 852) клемове (машини потайного стібка) забезпечить роботу і точність встановлення голки в голковід без зміщення вістря леза голки.

Утворення петлі біля вічка голки при її підніманні з крайнього нижнього положення є одним з основних моментів в процесі роботи швейної машини. Цей процес починається з моменту, коли вічко голки з ниткою підійшло до матеріалу, входить в матеріал і опускається до крайнього нижнього положення.

utvorennya_petl_.png

utvorennya_petl__3.png

utvorennya_petl__2.png

Рис. 6 Утворення петлі голки

 

Види машинних голок

 

226680.jpeg 

 

Рис. 7 Голка машини потайного стібка

 

vidi_golok.png

                Рис.8, 9 Голки з двома стержнями  

 

vidi_golok3.png