Вузол лапки

Притискні пристрої

 

На такі пристрої покладені наступні задачі

1. Щоб транспортуюча рейка змогла перемістити матеріали, які зшиваються, між нею і матеріалами повинна бути створена пружино-притискною лапкою, достатня сила тертя.

2. Утримувати матеріали, які зшиваються на рівні голкової пластини, коли голка і ниткопритягувач (наприклад, кривошипно-коромислового типу) рухається вверх. Механізм сприяє утворенню петлі напуску.

3. Притискна лапка повинна забезпечити визначене технологічними процесом стискування матеріалів, які зшиваються, тим самим полегшують затягування стібка ниткопритягувачем і забезпечують в стиснутих матеріалах появу сил пружності, які створюють в стібках достатній натяг після того, як притискна лапка не діє на матеріал.

         Під час роботи швейної машини притискна лапка здійснює вертикальні коливання разом зі стержнем на якому вона закріплена. Зв’язано це з тим, що лапка і стержень, які піджаті пружиною являють собою пружну систему і яка знаходиться в час роботи машини в режимі вимушених коливань. Джерелом вимушених коливань є транспортуюча рейка, яка в процесі роботи машини при піднімає лапку над голковою пластиною, а потім опускає її, тому важливо підібрати тиск лапки на матеріал.

Для піднімання та опускання лапки в машині застосовують ручний, ножний та колінний пристрої.

         Шарнірна лапка 1, гвинтом 2 прикріплюється до стержня 3. Стержень 3 пересувається у втулці 4, на яку вільно одягнутий кронштейн 5. Палець кронштейна 6 вставлений в паз фронтової частини машини. На стержні 3 гвинтом 7 закріплюється пружинотримач 8. Палець пружинотримача 9 вставлений у паз фронтової частини машини, що застерігає поворот лапки навколо осі. Палець кронштейна 6 дотикається до поверхні кулачкового важеля 10 ручного підйому лапки,  який надітий на вісь 11. В пружинотримач впирається пружина 12,  яка надіта на стержень регулювального гвинта 13.

         Щоб підняти лапку 1 вручну, працівник повертає важіль 10 за годинниковою стрілкою і його кулачкова частина натискає на палець кронштейна 6. Останній надавлює на пружинотримач 8, лапка піднімається, пружина 12 стискається. При зворотному повороті важеля 10 лапка 1 під дією пружини 12 опускається.

 

vuzol_lapki4.jpg

 

1 - шарнірна лапка

2 - гвинт

3 - стержень

4 - втулка

5 - кронштейн

6 - палець кронштейна

7 - гвинт

8 - пружинотримач

9 - палець пружинотримача

10 - важіль ручного піднімання лапки

11 - вісь

 

Загальна схема притискного пристрою

 

vuzol_lapki_konstruktivna_shema.pngvuzol_lapki2.png

Рис. 10. Пристрої притискної лапки: 1 – гвинт; 2 – пружина; 3 – кулачковий важіль; 4 – гвинт; 5 – втулка; 6 - стержень; 7 – гвинт; 8 – притискна лапка.

 

 

Тест для самоконтролю

 

1.Робоча деталь швейної машини, яка притискає матеріал до рейки та сприяє переміщенню матеріалу:
лапка;
рейка;
голка;
човник
2. Лапка гвинтом кріпиться до:
кронштейна;
стержня;
кривошипа;
пальця кронштейна
3. Стержень переміщується у :
шпонці;
кронштейні;
втулці;
направляючій
4. У пружинотримач впирається:
пружина;
рейка;
важіль;
палець
5. На втулку вільно одягнутий:
кронштейн;
пружинотримач;
пружина;
лапка
6. Кулачкова частина важеля ручного піднімання лапки впирається у:
палець пружинотримача;
кронштейн;
палець кронштейна;
лапку
7. Тиск лапки на матеріал регулюють:
регулятором натягу нитки;
регулювальним гвинтом;
регулятором довжини стібка;
не регулюється
8. Для піднімання та опускання лапки використовують пристрої:
ручний і ножний;
ножний і колінний;
ручний і бічний
тільки ручний